Marmaris Merkez

 

DİKKAT!

-Marmaris bir giriş-çıkış limanıdır ve 2,5 mil çapında her bir yanı kapalı bir havuz gibidir.

-Genellikle derinliği 30m. civarındadır. Batı ve kuzey tarafında sahillere yakın derinlik 5 ila 15’ye iner.

-Marmaris Limanını güneye karşı Nimara ve Keçi Adaları korur. Nimara Adası 400 m.ye varan yüksek yamaçları ile bir yarımadadır. Doğusunda Yalancı Boğaz bulunur. Batısında ise küçük ve alçak Keçi Adası bulunur.

-Şehrin sanayi bölgesinde her türlü motor, elektrik, torna, kaynak ve yedek parça malzemelerini bulabilirsiniz.

 

Akdeniz ve Ege ikliminin kesiştiği yerde bulunan, Türkiye’nin incisi olarak adlandırılan Marmaris, Muğla’nın sahip olduğu 13 ilçeden biridir.

Yılın on iki ayında yeşilliğini ve mavisini kaybetmeyen ilçe her kesimden ziyaretçiyi ağırlayabilmekte ve uzun kıyı şeridinde bulunan koyların çokluğu nedeniyle doğal liman özellikleri taşımaktadır. Marmaris yat limanları Akdeniz’deki yatlar için önemli uğrak noktalarından biridir.

Antik kentlere yakınlığı, mavi tur olanakları, modern yat limanları, ilçenin her türlü su sporlarına uyum sağlayabilmesi ve en önemlisi konaklamada her türlü ekonomik kesime hitap edebilmesi, ziyaretçilerinin gözde merkezlerinden biri olmasını kanıtlıyor.

Nasıl Gidilir?

Ulaşım konusunda farklı seçeneklere sahip olan Marmaris, Dalaman Havaalanı ve Rodos Feribotları ile kolayca dış dünyaya açılırken, kara ulaşımında Datça yolu üzerinde bulunması ve Fethiye’ye yakınlığı ile önemini arttırmaktadır.

Marmaris Konaklama İmkanları;

Konaklama imkanları çeşitlilik gösteren ilçede istediğiniz her kritere uygun tesis bulabilirsiniz. Otel, apart, kiralık ev, butik otel gibi seçenekleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ne Yapılır?

Marmaris ziyaretiniz sırasında birçok aktiviteyi gerçekleştirme şansı bulabilirsiniz. Bunlar için size aktif olarak hizmet veren tesisler ilçenin her kesiminde mevcuttur. Turlar genellikle günübirlik olarak düzenlense de, birkaç günlük olan turlarda mevcuttur. Günlük olarak organize edilen turlara örnek olarak; tekne turları, at safari, jeep safari, mehtap turu gösterilebilir.

Gezilecek Yerler;

İlçe yakınlarında bulunan koyları ziyaret etme şansını mutlaka yaratmalısınız. Çünkü Marmaris’in gizli güzellikleri burada yatmaktadır. Örneğin Sedir Adası ve Kız Kumu hem hikayeleriyle hem de manzaralarıyla ziyaretçilerini kendine hayran bıraktırmaktadır.

Ne Alınır?

Alışveriş konusunda da farklı alternatifler sunan Marmaris, limana yakın yerlerde birçok mağazaya sahiptir. Ayrıca her hafta Perşembe günü kurulan semt pazarı ve sadece yaz aylarında açılan sanat sokağı ziyaretçilerin alışveriş için isteklerini karşılayabilmektedir.