Karacasöğüt

 

DİKKAT!

-Azmağın batısında, koy ortasında uzun bir T iskele vardır. İskele başında 2-3 metre olan derinlik hızla artar. Önünde tonoz bulunmaktadır.

-Büyük boy yatlar 15m. de demir bırakıp, bağlanabilirler.

-İyi demir tutar ve kış için korunaklı bir limandır.

-Koy içinde uygun olan yerlerde, kolaylıkla alargada kalınacak noktalar bulunur.

 

Marmaris merkeze 20 kilometre uzaklıkta olan Karacasöğüt yatların yaz aylarında uğrak noktalarından biridir.

Azmağın başında, koyun ortasında bulunan t iskelesi tekneler için elektrik ve su temini sağlamaktadır. Ayrıca köyde bulunan restaurant, market ve çamaşırhane sayesinde konaklama sıranızda her ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Karacasöğüt Limanı, İngiliz Limanı, Ayın Koyun, Söğüt, Tuzla ve Küfre mavi turların en ünlü duraklarıdır ve Karacasöğüt’e gelen yatlar süreklilik gösterdiği için birbirlerini tanımaktadırlar. Yatlara ev sahipliği yapan bu köye karayolu ulaşımı ile gelen ziyaretçilerde burayı ikinci kez ziyaret etmek için rotalarına eklemektedirler. Bahar aylarında başlayan ziyaretçi akını bölge soğumaya başlayana kadar doluluk oranını korumaktadır.

Karacasöğüt Konaklama İmkanları;

Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi içerisinde yer aldığı için yapılaşma en alt seviyededir. Bu yüzden konaklama için çok fazla seçeneğiniz olmayacaktır. Var olan seçenekler ise pansiyon ve motel olarak sınırlandırılabilir.

Sakin ve az nüfuslu olan çam ağaçlarıyla çevrili olan köyün sahili sığ ve kumu ise incedir. Genellikle villa tipi yapılanması olan köyde çok az inşa bulunmaktadır. Verimli toprak yapısı sayesinde sera ve arıcılık yöre halkı tarafından yapılmaktadır.

Gezilecek Yerler;

Tatil rotanız burası ise yakınlarında bulunan Karacain mağarasını keşfedip, Söğüt şelalesinde mutlaka yüzmelisiniz. Ancak Karacain mağarasını gezmeye karar verdiğiniz zaman, eğer bölgeye ait yeterli bilgi ve donanıma sahip değilseniz profesyonel rehberlik hizmetinden yararlanmalısınız. Botla ilerlenebilen mağara içerisinde kaybolma riskiniz olabilir.

Ne Yenir?

16 tekne kapasiteli Karacasöğüt limanı etrafında bulunan sadece bir tane restaurant bulunmaktadır. Her öğün yemek bulabileceğiniz restaurantta sabah manzara eşliğinde eşsiz bir kahvaltı yapıp, akşam zengin et ve balık menüsüyle gecenizi keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Karacasöğüt Tesisleri