Hisarönü

 

DİKKAT!

-Körfezin kuzeydoğu kıyıları melteme açıktır.

-Sabah saatleri hava sakin olur, meltem alana kadar burada kalınabilir.

-İlkbahar, sonbahar ve kış mevsimlerinde güneyli rüzgarlar düşünülerek dikkatli davranmak gerekli.

 -Körfezde yaz aylarında çok sert rüzgarlar görülmez.

 

Ege’nin kuzeyinde, Akdeniz’in batısında yer alan Hisarönü Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlıdır.

Roma dönemine ait kalıntılar bulunan beldenin tarihi eskilere dayanmaktadır.

Hisarönü Konaklama İmkanı;

Konaklama için çeşitli alternatifleri bünyesinde bulunduran Hisarönü beldesi içerisinde apart, otel, pansiyon, kiralık ev ve kamp alanı gibi seçenekler bulabilirsiniz. Yıl içerisinde çok fazla ziyaretçiyi ağırlayan belde kalabalığı hissettirmeden bünyesinde barındırmaktadır.

Ne Yapılır?

Ziyaretiniz sırasında yapılması gereken ilk aktivite deniz, kum, güneş üçlüsünün keyfini çıkarmaktır. Sıcak havaların hissedilmediği, serin sulara sahip olan tatil merkezinin plajı iri taneli, kırmızı renkli kumlardan oluşur. Beldenin etrafını gezmek için ise tekne turlarına katılmayı seçmelisiniz. Günü birlik olarak düzenlenen bu turlar üç ya da dört noktaya uğrayarak turlarını tamamlamaktadırlar. Genellikle tercih edilen uğrak noktaları ise İnbükü Koyu, Tavşan Adası, Kartal Koyu ve Bencik Limanı’dır. Ayrıca Kızkumu, Selimiye ve Keçibükü Hisarönü yakınlarında bulunmaktadır ve değişik yeler görmek keşfetmek isteyenler burayı da rotalarına ekleyebilirler.

Ne Yenir?

Civarda bulunan restaurantlarda deniz ürünlerinin her çeşidini bulmanızın imkanı vardır. Menülerin vazgeçilmezleri ise mezeler ve zeytinyağlılardır. Dünya mutfaklarından yemekleri de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Eğlence Seçenekleri;

Hisarönü eğlence mekanları bakımından oldukça zengin bir bölgedir. Civar beldelerde konaklayan ziyaretçiler bile gece eğlenmek için Hisarönü’nü tercih etmektedirler. Her kesimden insana eğlence alternatifleri sunabilmektedir.

Belde geçmişten gelen bir şifa verme özelliğine sahiptir. Örneğin havası ve temiz suyu astım ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Bölgede var olan yunuslar ise insan psikolojisi üzerinde iyi etki bırakmaktadır. Bu da bölgenin diğer şifalı özelliklerinden biridir.

Genellikle İngiliz ziyaretçilerin tercih ettiği bölge doğasını bozmadan hayatını devam ettirmeye çalışan nadir bölgelerden biridir. Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte sezon açılır ve diğer tatil bölgelerine göre daha geç bir zamanda sezonu kapanır.

Hisarönü Tesisleri