Ekincik

 

DİKKAT!

-Köyceğiz limanının kuzeyinde yer alır.

-Ekincik Limanı içerisinde iki demirleme ve bağlanma yeri vardır.

-Su, elektrik bulunur.

-Plajın önünde 6-10m. civarında üstü erişte, altı kum zeminde demirleyip alargada kalınabilir.

-Yakıt ihtiyacı Köyceğiz’den gelen tankerlerle sağlanmaktadır.

-Geçtiğimiz yıllarda koyun iç kısmında tur teknelerinin bulunduğu bölüme 100m. civarında bir mendirek yapılmıştır. Tekneler için daha korunaklı bir liman haline gelmiştir.

 

Dalaman Hava Alanı’na 60 km uzaklıkta olan Ekincik Köyceğiz’in 35 km uzağında bulunan bir mahalledir.

Ulaşım Seçenekleri;

Köyceğiz’in güneybatısında yer alan koya deniz ve kara yolu ile ulaşım mümkündür.

Ekincik Konaklama İmkanları;

Ekincik konaklama açısından çok fazla alternatife sahip değildir. Ancak istediğiniz standartlara ait konaklama çeşitleri bulabilirsiniz. Özellikle Muğla mimari özelliklerini ve dekorasyonunu yansıtan butik otellerine çok sık rastlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sahip olduğu birden fazla marinası ile yat ve tekneler içinde konaklama imkanı sunmaktadır.

Neler Yapılır?

1,5 kilometrelik iri kumlu plaja ve masmavi bir denize sahiptir. Buraya ziyarete geldiğiniz zaman mutlaka sahilinde zaman geçirmelisiniz. Doğanın ve tarihin birleştiği yerlerden biri olan Ekincik ziyaretiniz sırasında mutlaka Dalyan’a düzenlenen tekne turlarına katılmalısınız. Burada hem denizin tadını çıkarabilir, hem de tarihi antik kent kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz.

Ne Yenir?

Ekincik Koyunda bulunan restaurantlarda bölgenin yöresel yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. Özelikle deniz ürünlerinin en taze ve en iyi pişmiş halini burada bulma imkanınız var.

Ne Alınır?

Alışveriş için fazla alternatifi bulunmaz. Ancak sokaklarda satılan ve  yöre halkının yaptığı el işi örtüleri, tülbentleri ya da süs eşyalarınızı sevdikleriniz ya da kendiniz için satın alabilirsiniz.

Yıl içerisinde pek çok ziyaretçiye ev sahipliği yapan Ekincik misafirleri her sene aynı yere gelmektedirler. Bu yüzden burada yaşayan yerli halk ve ziyaretçiler birbirlerini tanımaktadırlar.

Ekincik Tesisleri