Kaputaş Koyu

 

DİKKAT!

- Kaputaş Plajında iskele ya da rıhtım bulunmamaktadır. Ancak sakin havalarda açıkta demirleme fırsatı bulabilirsiniz. Koy genellikle öğle saatlerinden sonra dalgalıdır.

- Kaputaş Plajına yolculuğunuz sırasında bol miktarda balık yakalama şansınız olabilir.

- Plajın en önemli özelliği kumların altından akan akarsuyun süzülmesi sonucu denizin renginin turkuaz renkte olmasıdır.

 

Antalya Kaş ile Kalkan arasındaki Kaputaş Plajı bir kanyon ağızıdır ve yerin altından suların karıştığı denizi, sizi büyülü renkleri ile içine çekecek ve serinliği sizi saracaktır.

Kaş’a 19 km(10 dakika) uzaklıkta, Kalkan’a 7 km (20 dakika) uzaklıktan bulunan bu koyda konaklayabileceğiniz tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden genellikle konaklama için Kalkan tercih edilmektedir.

Ulaşım Seçenekleri;

Kaputaş Koyu ulaşımı için şahsi aracınızı ya da merkezlerden kalkan toplu taşıma araçlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca Kaş’ta düzenlenen günlük tekne turları ile koyu ziyaret edebilirsiniz. Mavinin her tonunun bulunduğu turkuaz renkli plaja karadan gitmek isteyenler 187 adet merdiveni inip, çıkmak zorunda.

Yemek İmkanı;

Hiçbir tesis bulunmayan koyda yiyeceklerinizi ve içeceklerini kendiniz temin etmelisiniz. Eğer şansınız varsa seyyar satıcılara rastlayabilirsiniz. Genellikle su, mısır ve taze meyve satışı yapıyorlar.

Akdeniz ikliminin bütün özelliklerini sergileyen bu koya gelinebilecek en ideal saat sabah saatleridir. Bu saatlerde dalgalı olmayan deniz doğal bir havuz gibi görünmektedir.

Koyda belediye makbuzlu şezlong ve şemsiye kiralama şansınız var. Özellik öğle saatlerinde bunları kullanmanız gerekebilir.

Altın sarısı kumu ve turkuaz mavisi denizi ile Kaputaş Plajı, Türkiye’nin yurt dışı tanıtımlarında kapak fotoğrafı olarak kullanılmaktadır. Plajın hemen yanında bulunan ve mavi mağara adı ile adlandırılan mağaranın önceleri fokların barınak merkezi olduğu düşünülmektedir.