Küçük Kargı Koyu

 

DİKKAT!

-Koy soluğana ve melteme açıktır.

-Su almak için 10m. civarında demir bırakılıp plaja çıma yapılabilir.

-Koy ile Boynuzbükü arasında sıralı bir şekilde iki koy bulunmaktadır. Sadece birkaç teknenin barınabileceği koylar derindir. 20-25 m. civarı demir atılması gerekir.

 

Fethiye Muğla karayolu üzerinde bulunan ve Fethiye’ye sadece 18 km uzaklıkta olan Küçük Kargı Koyu aynı zamanda Günlüklü ismiyle de anılmaktadır.

Günlüklü ismi ise Fethiye’de yetişen bir ağaç türünden gelmektedir.  Sığla ağaçları ile çevrili olan Küçük Kargı Koyu teknelerin, dalgıçların ve kampçıların uğrak noktalarından biridir.

Küçük Kargı Koyu Konaklama İmkanı;

Konaklama için farklı alternatifleri bünyesinde bulunduran koyda apart, otel, bungalov ve pansiyonu kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak eğer kamp yapmayı seviyorsanız burası tam size göre bir yer. Çünkü sahip olduğu iklim özellikleri ve doğal kamp alanı sayesinde kamp için bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kapasitededir. Örneğin su ve elektrik ihtiyacınızı burada kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Yat ile gelenler için de demirleme imkanına sahiptir.

500 metrelik bir sahile sahip olan Küçük Kargı Koyu denizinin rengi ile sizi büyüleyecektir. Sahilin arkasında bulunan düzlük alan sığla ağaçlarıyla kaplıdır. Bu ağacın özelliği ise bol oksijen üretimi yapıyor olmasıdır. Ayrıca sığla ağacı birçok hastalığın (kaşıntı, astım, bronşit, ülser ve mide rahatsızlıkları) tedavisinde ve parfümeri sanayinde kullanılmaktadır.

Göcek’e sadece 8 km uzaklıkta olan Küçük Kargı Koyu, sakin bir yer arayanların adresidir. Bol oksijenin bulunduğu koyda her ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirken, aynı zamanda yalnızlığın keyfini çıkarabilirsiniz.